اهمیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب در ورزش چیست

همانطور که به پوشش خود در مهمانی های خانوادگی اهمیت می دهید و به دنبال لباس های شیک و راحت برای اینگونه مجالس هستید، لازم است که در انتخاب لباس های ورزشی نیز وسواس به خرج دهید. در این راستا معمولا ورزشکاران حرفه ای اهمیت بیشتری به موضوع می دهند و به عبارتی دیگر حرفه ای برخورد می کنند اما ورزشکاران عادی تا حدودی عادی تر با این مسئله کنار می آیند.

برخی ها فکر می کنند که با هر نوع لباس و هر مدل لباس ورزشی می توانند ورزش کنند و این موضوع در نظر آن ها اهمیت چندانی ندارد اما واقعیت چیز دیگریست! نوع لباس و جنسی که دارد تاثیر قابل توجهی بر میزان کالری سوزی و نیز کیفیت ورزش خواهد داشت. در ادامه راه با ما همراه باشید تا اهمیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب در ورزش چیست را بیشتر درک کنیم!

 

اهمیت انتخاب لباس ورزشی با جنس مناسب

همانطور که می دانید بدن ورزشکار به علت فعالیت زیاد در طول ورزش دچار تعریق می شود بنابراین جنس لباسی که برای لباس ورزشی خود انتخاب می کنید باید گردش هوای مناسب باشد که دمای متعادلی را برای بدن به وجود آورد.

بهترین جنس لباس می تواند از الیاف طبیعی باشد، چرا که لباس با این جنس عرق بدن را جذب کرده و رطوبت را جریان می دهد. این عمل باعث می شود که هوای با دمای مناسب در زیر لباس جریان یابد و همین دلیل تا حدود زیادی از سکته های قلبی در ورزشکار جلوگیری شود.

 

لباس ورزشی مناسب، آزادی عمل دارد!

سایز لباس ورزشی که ورزشکار استفاده می کنند باید به گونه ای باشد که آزادی عمل کافی داشته باشد یعنی به راحتی بتواند حرکت کند، این قضیه با توجه به نوع فعالیت ورزشی متفاوت خواهد بود. برای مثال لباس ورزشی در رشته بدمینتون باید تا حدودی آزاد باشد تا شخص به راحتی جهش کند اما لباس یک ورزشکار بدنسازی باید تنگ و کاملا جذب باشد.

عامل دیگری که در تعیین سایز لباس ورزشکار تاثیر دارد، نوع مکانی است که در آن ورزش می کنید. در سالن های ورزشی سرپوشیده به دلیل دوری از نور خورشید و همچنین سایر عوامل مخرب آب و هوایی، معمولا استفاده از تاب و شلوارک مناسب تر به نظر می رسد.

 

اهمیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب در ورزش چیست

 

لباس ورزشی مناسب باید دارای مقاومت کافی در برابر شست و شو باشد

 لباس ورزشی که ورزشکار می پوشد باید در برابر مواد شوینده مقاومت کافی داشته باشد به طوریکه با شست و شو، کیفیت آن دچار خدشه نشود. همانطور که می دانید به دلیل تعریق زیاد ورزشکار، لباس ورزشی معمولا زیاد شسته می شود به همین دلیل باید جنس آن مقاوم انتخاب شود.

فراموش نکنید که در شست و شوی این لباس ها نباید از شوینده های قوی استفاده کنید و یا آن را در آب بسیار داغ نشوید که این عوامل موجب تنزل کیفیت لباس ورزشی می شوند. رعایت این نکات و نیز جنس خوب لباس در کنار همدیگر می توانند رضایت مشتری را جلب کنند.

 

معرفی لباس استقلال

استقلال یکی از دو تیم پرطرفدار ایران و البته پر افتخار در آسیا است. معمولا در هر کجای دنیا علاقه مندان به فوتبال به دنبال تهیه لباس تیم محبوب خود می روند تا از این طریق طرفداری خود را نشان دهند.

در ایران نیز همچین اتفاقی مرسوم است و بسیاری از طرفداران پر و پا قرص استقلال به دنبال تهیه لباس این تیم می روند. در ادامه ویژگی های لباس تیم استقلال را از گذشته تا کنون بررسی خواهیم کرد.

 

تنخور متفاوت لباس های استقلال

لباس یکدست آبی استقلال در دهه ۸۰ تا حدودی گشاد و آزاد دوخت می شد و همین امر خود دلیلی برای راحتی بازیکنان بود. البته با وجود اینکه لباس ها راحت بودند اما حالت چندان زیبایی نداشت. امروزه لباس های استقلال به حالت جذب تری درآمده که بازیکنان را خوش استیل تر نشان می‌دهد.

 

شماره لباس بازیکنان استقلال در فصل جدید

 

طراحی جدید لباس های استقلال

لباس استقلال در طول تاریخ به رنگ آبی بوده و هنوز هم همانگونه است که البته طرح و مدل های روی آن در طول سالیان تغییر می کند. جدیدترین لباس استقلال به شکل یقه هفت و همچنین آستین گت بوده که طرحی از اشکال هندسی بر روی آن نقش بسته است.

قطعا لباس ورزشی هر تیمی دارای لوگوی آن تیم است و این قاعده در لباس های استقلال نیز اجرا می شود به این صورت که لوگوی تیم استقلال به شکل پرس شده و یا گلدوزی شده بر روی آن نقش می بندد تا ماهیت تیم پر طرفدار آسیا را نشان دهد.

 

لباس های آسیایی استقلال

لباسی که بازیکنان استقلال در رقابت های آسیایی استفاده می کنند همانند لباس رقابت های داخلی آن ها به رنگ آبی همیشگی است اما با این تفاوت که از طرح های مشکی بر روی آن استفاده می شود.

لوگوی معروف باشگاه استقلال هم بر روی تیشرت و هم بر روی شورت قابل اجرا است همچنین یقه لباس نیز به شکل هفت که در کنار آن آرم آلشپرت حک شده، طراحی می شود که زیبایی لباس را چندین برابر می کند.

 

سایز بچگانه از لباس های استقلال

لباس استقلال در دو سایز بزرگسال و نیز کودکان طراحی شده که معمولا این لباس ها خود در قالب لباس رقابت های داخلی و همچنین آسیایی طراحی می شوند. طراحی لباس های بچگانه استقلال دقیقا مشابه با طراحی لباس بزرگسال است با این تفاوت که سایز لباس بچگانه کوچکتر است. این لباس ها معمولا از سن ۲ سالگی به بعد قابل دسترسی هستند.

لازم به ذکر است که لباس های بچگانه نیز همانند لباس بزرگسال دارای لوگوی باشگاه استقلال بر روی تیشرت است که معمولا به صورت گلدوزی شده حک می شود. قابلیت اجرای نام بازیکنان این تیم بر روی تیشرت و نیز شماره آن ها بر روی تیشرت و شورت وجود دارد.

 

اهمیت پوشیدن لباس ورزشی مناسب در ورزش چیست

 

نتیجه گیری

معمولا تهیه لباس تیم فوتبال محبوب خود در همه دنیا رواج دارد. در ایران نیز لباس های تیم استقلال طرفداران زیادی دارد. از جمله ویژگی های این لباس می توان به رنگ آبی، یقه هفت، آستین کس، درج لوگو بر روی تیشرت، درج نام بازیکن به صورت گلدوزی و نیز اجرای شماره بازیکن محبوب بر روی لباس اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه