امکان ارسال فوری نیز فراهمه و امکان چاپ اسم و شماره نیز فراهمه

10 الی 13

15 الی 18

امکان خرید 24 ساعته از برادران اسپورت هست ولی پشتیبانی فقط در ساعات اداری فروشگاهه و در ساعات غیر اداری فقط پیام بدید .

طرفداران استقلال چقدر هستند؟

فوتبال متعلق به جهان است و این ورزش دوست داشتنی در همه جای دنیا طرفداران با رده های سنی مختلف را داراست، حتی اگر کسی به فوتبال علاقه مند نباشد، باز هم کل کل ها و کری خوانی هواداران تیم های مقابل هم را دوست دارد.

این علاقه در ایران بیشتر به چشم می آید زیرا با وجود اینکه رشته های ورزشی مختلفی در ایران فعالیت می کنند، اما فوتبال برای ایرانی ها معنای دیگری دارد.  تیم استقلال نمونه ای از تیم های پرطرفدار در آسیا و ایران است که دارای هواداران میلیونی است.

مشخص کردن تعداد طرفداران استقلال از موضوعاتی است که همواره بر سر آن بحث وجود دارد و نظرات مختلفی در این باره بیان شده است که در ادامه، قصد داریم به صورت کامل به معرفی و بررسی این سوال بپردازیم که: طرفداران استقلال چقدر هستند؟

 

نگاهی گذرا به تاریخ باشگاه استقلال

تیم پرطرفدار آبی پوش پایتخت که با نام استقلال شناخته شده است، قدمت و تاریخی چند ساله دارد. در سال  1324 چند نفر از بازیکنان و ورزشکاران آن زمان گرد هم آمدند و کلوب دوچرخه سواری را راه اندازی کردند که با گذر زمان ورزش هایی چون فوتبال نیز به این مجموعه اضافه شد.

تیم فوتبال این مجموعه، دوچرخه سواران نام داشت که پس از چهار سال با تغییراتی در مدیریت، نام این باشگاه در سال 1328 به تاج تغییر کرد. تاج در میادین زیادی رو به رو شد و به یک تیم قدرتمند تبدیل شد که در سال 1349 عنوان قهرمانی آسیا را کسب کرد.

با پیروزی انقلاب، باشگاه تاج نام استقلال را جایگزین نام خود کرد و از آن روز به بعد این تیم با نام استقلال شناخته شد. در سال 1370 دومین قهرمانی آسیا را کسب کرد که همین امر تیم استقلال را به پر افتخار ترین تیم ایرانی در آسیا تبدیل کرد.

بازی کردن با پیراهن استقلال برای همه بازیکنان ایران یک افتخار محسوب می شود زیرا در تیمی قدرتمند حضور پیدا کرده اند. این پیراهن برای هواداران نیز با ارزش است که می توانند برای خرید لباس استقلال به فروشگاه اینترنتی برادران اسپرت مراجعه کنند.

 

طرفداران استقلال چقدر هستند؟

 

طرفداران استقلال چقدر هستند؟ همه چیز در خصوص هواداران استقلال

در ایران و دنیا تیم های حاضر در لیگ هر کشور، خود را به عنوان یک تیم پر هوادار معرفی می کنند و عددهای چند میلیونی را به خود اختصاص می دهند. تیم ها و مالکان آن نیز از این امر مستثنی نیستند و بیشتر آن ها عددهای بسیار بزرگی را به باشگاه خود اختصاص داده اند.

باید گفت که این اختلاف نظرها درباره تعداد هواداران یک تیم به یکی از جذابیت های فوتبال و بحث بین هواداران تبدیل شده است که هواداران کثیر استقلال نیز در این گروه قرار دارند. مشخص کردن و ذکر یک عدد برای تعداد طرفداران استقلال یا هر تیم دیگری در ایران چندان به واقعیت نزدیک نیست زیرا آمار گیری و سامانه های دقیقی در این رابطه وجود ندارد.

در ابتدا به نظر می رسید که عشق و علاقه فوتبال دوستان ایران، بیشتر بین تیم های استقلال و پرسپولیس تقسیم شده اند که با حضور تیم های شهرستانی و راه اندازی استادیوم های آن ها، این نظر و ایده کاملا منحل شد چرا که تراکتور سازی، سپاهان اصفهان و … جزء تیم های پرطرفدار به حساب می آیند و ورزشگاه های آن ها در زمان بازی کردن این تیم ها کاملا پر میشود.

مالکان و پیشکسوتان باشگاه ها عددهایی را برای تعداد هوادارهای خود تعیین می کنند که با آمار و ارقام جمعیت نیز همخوانی ندارد زیرا بسیاری از افراد جامعه به فوتبال علاقه ندارند و یا در سنی نیستند که درکی از فوتبال داشته باشند.

نظر سنجی برنامه ها و اپلیکیشن های مختلف نیز برای مشخص کردن تعداد آمارها به کار گرفته شد، اما در ایران استفاده از این اپلیکیشن ها چندان کارآمد نبوده و آمار و ارقام در هر فصل با توجه به نتایج تیم ها کاملا متغیر بوده است.

استقلال از تیم هایی است که با رفتن به هر ورزشگاه و بازی کردن در شهرهای مختلف، طرفداران زیادی از همان شهرها  را دارد که عشق به استقلال آن ها را به ورزشگاه می کشاند. اینکه نمی توان عدد دقیقی را برای تعداد هواداران استقلال بیان کرد، دلیلی بر کم بودن تعداد آن ها نیست چرا که طرفداران این تیم میلیونی اند و جزو وفادار ترین هواداران به حساب می آیند.

 

طرفداران استقلال چقدر هستند؟ 

 

عوامل موثر بر تعداد هواداران و طرفداران تیم های فوتبال

در برنامه ها و اپلیکیشن های مربوط به فوتبال معمولا در هر فصل از طرفداران می خواهند که تیم مورد علاقه خود را انتخاب کنند، هر بار  تفاوت هایی در آمار و ارقام دیده شود که این امر نشان می دهد ذکر کردن طرفداری از یک تیم، در شرایط مختلف فرق می کند و حمایت هوادار تحت تاثیر موارد مختلفی می باشد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.

  1. نحوه نتیجه گیری تیم بسیار مهم است و به وضوح دیده شده است در زمان هایی که استقلال در لیگ خوب درخشیده است، هواداران میل به شرکت در این نظرسنجی ها و حمایت از تیم خود را بیشتر کرده اند.
  2. وجود بازیکنان و ستاره های فوتبالی در تیم یکی از عوامل جذب طرفدار می باشد که در همه جای دنیا، استفاده از این مورد به یکی از راه های جذب حمایت طرفداری برای تیم ها تبدیل شده است.
  3. نحوه بلیط و قیمت های آن یکی دیگر از عوامل در تعیین و جذب طرفدار است.

 

همه این گفته ها نشان می دهد که اعلام کردن اعداد دقیق برای تعداد طرفداران یک تیم ایرانی صحت ندارد، اما استقلال را همه می شناسند و جای جای ایران و حتی خارج از این مز و بوم نیز، طرفدار و هوادار دارد تا جایی که در یکی از ادوار مسابقات آسیایی به عنوان پر تماشاگر ترین تیم آسیا انتخاب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu