امکان ارسال فوری نیز فراهمه و امکان چاپ اسم و شماره نیز فراهمه

10 الی 13

15 الی 18

امکان خرید 24 ساعته از برادران اسپورت هست ولی پشتیبانی فقط در ساعات اداری فروشگاهه و در ساعات غیر اداری فقط پیام بدید .

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

حواشی، کل کل و جنجال از اجزای جدای ناپذیر رشته ورزشی فوتبال به شمار می رود! در این بین هواداران نشانه قدرت یک تیم را در قهرمانی ها و شرکت در تورنومنت های داخلی و خارجی می دانند! از این رو برای هواداران این تیم بسیار مهم است که اطلاعاتی در خصوص آن که پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟ کسب کنند!

از این رو در این مطلب قصد داریم با بررسی تمام بازی‌های بین المللی تیم پرسپولیس از سال 1347 تا به امروز باشگاه فوتبال پرسپولیس بپردازیم. جالب است بدانید که تیم پرسپولیس تنها تیم مدعی قهرمانی در بین تیم های حاضر فوتبال ایران می‌باشد که در مسابقات بسیاری در سطح لیگ باشگاه‌های آسیا شرکت کرده است. نکته قابل توجه ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که شما می توانید با مراجعه به بخش “خرید لباس پرسپولیس” اقدام به تهیه و خرید انواع لباس های قدیم و جدید پرسپولیس کنید.

 

اولین بازی بین المللی تیم پرسپولیس

اولین بازی دوستانه تیم پرسپولیس در سطح بین المللی با تیم ارتش کره جنوبی در 5 تیرماه 1347 در تهران بود. بعد از آن بین سال های 1350 تا 1352 با تیم های مختلف در سطح بین المللی بازی دوستانه کرد و با وقوع جنگ عراق و ایران وقفه‌ای چند ساله پیش آمد.

 

تاریخ جام باشگاه های آسیا تیم پرسپولیس

اولین پیروزی تیم پرسپولیس در جام قهرمانی باشگاه های آسیا

پرسپولیس این پیروزی را در سال 1369 تا 1370 در طی سه دوره کسب کرد. در بازی پر گل در مقابل حریف خود پنجاب پاکستان با نتیجه 13 بر 2 توانست با انصراف نماینده کره جنوبی به مرحله دوم راه یابد.

در مرحله دوم و نیمه نهایی در مجموعه دو بازی برگزاری شده بصورت رفت و برگشت با تیم الهلال عربستان با نتیجه 1 به صفر توانست وارد فینال شود.

در بازی فینال در مقابل حریف خود المحرق بحرین توانست در بازی رفت با نتیجه تساوی به پایان برساند. ولی در بازی برگشت در مقابل 100 هزار طرفدار خود توانست با نتیجه 1 بر صفر با گل محمد حسین انصاری پیروز میدان شده و جام این دوره را با مربیگری علی پروین به بالای سر ببرد.

 

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

 

نایب قهرمانی تیم پرسپولیس

لیگ قهرمانان آسیا سال 2018

اولین نایب قهرمانی تیم پرسپولیس در سال 1397 با هدایت برانکو ایوانکویچ با 13 امتیاز در مرحله گروهی با صدرنشینی وارد فینال لیگ قهرمانان آسیا شد.

حریف نهایی تیم پرسپولیس تیم کاشیما آنتلرز از کشور ژاپن بود. در بازی رفت این تیم با دو گل تیم پرسپولیس را شکست داد. در بازی برگشت اما پرسپولیس با تام سعی خود به تساوی بدون گل به بازی پایان داد و توانست نایب قهرمانی آسیا را کسب کند.

در این لیگ پرسپولیس رقبای قدر خود چون الجزیره، الدحیل و السد قطر را از پیش روی خود برداشت. بازی فینال پرسپولیس به با حضور 100 هزار تماشاگر به عنوان پر تماشا‌ترین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا لقب گرفت.

 

دیگر نتایج جام باشگاه‌های آسیا در گذر تاریخ باشگاه پرسپولیس

جام باشگاه‌های آسیا 1349 هجری شمسی

به عنوان نخستین نماینده ایران در بازی‌های آسیایی در سال  1349 در مسابقات بین المللی شرکت کرد. پرسپولیس با سه برد در مقابل تیم‌های شهربانی، عقاب و پاس و یک تساوی در مقابل تاج(استقلال) به این بازی‌های آسیایی راه یافت.

با حضور خسته و کوتاه مدت تیم پرسپولیس در این جام متاسفانه پرسپولیس با دو برد، یک تساوی و یک شکست در همان مرحله اول گروهی حذف شد و نتوانست به مرحله دوم دست پیدا کند.

از سال 1351 تا 1364 به دلایل آشوب و مشکلات سیاسی در قاره آسیا و مخالفت‌های کشورهای عربی با حضور اسرائیل در این مسابقات کنفدارسیون فوتبال آسیا هیچ مسابقه جام باشگاهی در سطح بین قاره ای را برگزار نکرد.

 

جام باشگاه های آسیا 1367هجری شمسی

بعد از نزدیک دو دهه تیم پرسپولیس مجدد به عنوان نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کرد. در این سال تیم پرسپولیس با شکست در مقابل محمدان بنگلادش با مربی گری ناصر حجاری از گردونه رقابت حذف شد.

بعد این در تمام بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا باشگاه پرسپولیس در سال 2001 در 4 دوره مختلف بازی‌ها شرکت کرد. و در تمام این دوره‌ها به نیمه نهایی راه یافت. ولی با شکست در مقابل تیم‌هایی شرق آسیا بازی را واگذار کرد، و به 3 عنوان سومی و 1 عنوان چهارمی در تاریخ باشگاهی خود ثبت کرد.

 

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

پرسپولیس در چه سال‌ هایی قهرمان آسیا شد؟

 

لیگ قهرمانان آسیا سال 2002

این لیگ با تلفیق دو جام برندگان و جام باشگاهی در آسیا راه اندازی شد. پرسپولیس در این لیگ در مرحله گروهی به مقام دومی دست یافت و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

از این سال به بعد پرسپولیس وارد دوره بحران باشگاهی شد و نتوانست حتی هیچ جام کشوری را ببرد.

در سال 2009 تیم پرسپولیس بعد از 5 سال دوری و بحران باشگاهی به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا دست یافت. در این جام تا مرحله یک هشتم نهایی پیش رفت اما با باخت در مقابل تیم بنیادکار ازبکستان بازی را واگذار و از صعود باز ماند.

در سال 2011 مجدد در لیگ قهرمانان شرکت کرد ولی در همان مرحله گروهی باخت.مجدد در سال 2015 با شرکت در لیگ قهرمانان آسیا تا مرحله یک هشتم نهایی پیش رفت و با باخت در مقابل تیم های الاتحاد و الهلال عربستان از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

 

لیگ قهرمانان آسیا سال 2017

در این لیگ در ابتدای کار با پیروزی‌های خوب در مرحله یک هشتم نهایی به نیمه نهایی دست یافت. ولی با باخت در مقابل الهلال عربستان از صعود به فینال بازماند.

 

لیگ قهرمانان آسیا سال 2019

در این سال تیم پرسپولیس به عنوان نایب قهرمان دوره قبل به این مسابقات راه سافت ولی با عملکرد و بازی ضعیف در همان مرحله گروهی حذف شد.

اگر بخواهیم به صورت دقیق به علل پیروزی و ناکامی‌های تیم پرسپولیس اشاره کنیم ضعف در عملکرد مدیریت باشگاه، فساد مدیریتی این باشگاه و حاشیه سازی بی خود برای بازی‌ها و غیره دلیل بر ضعف عملکردی باشگاه پرسپولیس می‌باشد.

اما این مشکل تنها به بازیکنان بر نمی‌گردد، بلکه مسائل مختلف کشوری و بحران‌های جاری کشور تمام تیم‌های ایران را در راه‌یابی به بازی‌های آسیایی برای کسب نتایج قهرمانی ناکام گذاشته است. تیم پرسپولیس هم یکی از این تیم‌های ناکام محسوب می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu