2 حریف تیم ملی فوتبال ایران محروم از میزبانی در انتخابی جام جهانی

 

رقابت ها برای حضور در جام جهانی 2022 در تمام دنیا از هیجانات خاص خود برخوردار است و تیم ها برخی از بازی های مقدماتی خود را انجام داده و وارد مرحله بعدی برای صعود به جام جهانی شده اند. این رقابت ها در آسیا نیز در حال پیگیری است و ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی به عنوان صدر نشین از گروه خود صعود کرد.

قرعه کشی انتخابی جام جهانی نیز چندی پیش انجام گرفت و رقیبان ایران در این مرحله مشخص شدند که در میان آن ها دو تیم حق میزبانی از آن ها سلب شده است. با ما همراه باشید تا ضمن معرفی حریفان ایران در انتخابی جام جهانی، دو حریف محروم از میزبانی را به شما معرفی کنیم. البته با مراجعه به بخش فروشگاه برادران اسپرت می توانید اقدام به تهیه و خرید لباس تیم ملی ایران کنید.

 

رقیبان ایران در مقدماتی جام جهانی 2022

همان طور که می دانید، تیم ملی فوتبال کشورمان چندی پیش رقابت های مقدماتی جام جهانی را با صدر نشینی در گروه خود به پایان رساند. در این مرحله ایران با تیم های ملی عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج هم گروه بود که برخلاف دور رفت مسابقات، دور برگشت را با بازی های خوب خود به پایان رساند و در هر چهار مسابقه پایانی به پیروزی رسید.

در این گروه عراق نیز دوم شد و به مرحله بعدی راه پیدا کرد که یکی از رقیب های دیرینه و سرشناس ایران به حساب می آید. حال در دور بعدی مسابقات قرعه کشی انجام شد و گروه ها و زمان برگزاری مسابقات نیز به طور کامل مشخص شده اند.

 

حریفان تیم ملی فوتبال ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2022

این قرعه کشی چندی پیش در کوالالامپور مالزی انجام شد که خوشبختانه ایران در یک گروه نسبتا آسان برای صعود قرار گرفت که البته آسان بودن این گروه، تنها بر روی کاغذ است و نتیجه را تنها در زمین بازی می توان فهمید و دست کم گرفتن حریفان می تواند به ضرر تیم ملی باشد.

تیم های ایران، کره جنوبی، عراق، سوریه، امارات و لبنان در یک گروه قرار گرفته اند که همان طور می دانید، عراق در رقابت های مقدماتی باز هم با ایران هم گروه بود. در میان این رقبا دو تیم حق میزبانی از هم گروهی های خود را در انتخابی جام جهانی 2022 ندارند که در قسمت بعد آن ها را معرفی خواهیم کرد.

 

جام جهانی 2022

 

دو حریف ایران که حق میزبانی در رقابت های جام جهانی 2022 را ندارند.

پس از گذشت زمانی از قرعه کشی انتخابی جام جهانی فیفا اعلام کرد که دو تیم عراق و روسیه نمی توانند در این مرحله از رقابت های میزبان باشند و این حق از آن ها سلب شده است و بازی های خود را باید در کشور سوم برگزار نمایند.

البته این اتفاق برای اولین بار نیست که اتفاق می افتد و عراق و روسیه پیش از این کشورهای دیگری را برای رقابت های فوتبالی و بین المللی خود انتخاب می کردند.

معمولا کشور عراق، برای برگزاری مسابقات خود کشور اردن را به عنوان زمین خود انتخاب می کرد که باید ببینیم، واکنش مسئولان به این محرومیت چیست و آیا نتیجه ای به همراه خواهد داشت.

کشور سوریه نیز در مراحل قبلی که حق میزبانی از آن ها سلب شده بود، ایران را به عنوان زمین بی طرف برای رقابت های خود انتخاب می کرد که در این دوره از رقابت های انتخابی، کشور امارات را به عنوان زمین بی طرف انتخاب کرده است که باز هم باید منتظر نتیجه تایید یا عدم تایید فیفا به این میزبانی باشند.

البته طبق گفته های فیفا، کشورهایی که حق میزبانی ندارند نمی توانند کشور سوم را از میان هم گروهی های خود در مرحله انتخابی جام جهانی انتخاب کنند.

میزبانی در کسب نتیجه بسیار موثر است و کشورهایی که نمی توانند بازی های خود را در خاک کشور خود برگزار کنند، از این امتیاز یعنی حضور تماشاگران خود بی بهره اند که کار آن ها را در ادامه رقابت ها سخت خواهد کرد.

 

معرفی کلی رقبای تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی

برای شناخت بیشتر شما از هم گروهی های ایران، اطلاعات مختصری را از این تیم ها ارائه کرده ایم:

کره جنوبی

حریف سخت ایران در این مرحله است و در رقابت های جام جهانی 2002 عنوان چهارم جهان را کسب کرد. این تیم 9 بار بدون وقفه و پشت سر هم به رقابت های جام جهانی صعود کرده است.

رقابت ایران و کره جنوبی همواره از حساسیت و جذابیت بالایی برخوردار است که چند سالی است، این تیم در مقابل ایران نتیجه های چندان خوبی را کسب نکرده است.

 

تیم ملی فوتبال عراق

این تیم در حال حاضر بدون سرمربی است که می تواند یک نکته منفی در این خصوص این تیم باشد. تیم ملی عراق هشت بازی در مرحله انتخابی حضور داشته است که پنج بازی آن را با برد پشت سر گذاشته است.

تیم ملی عراق از بازیکنان جوان خود استفاده می کند که در مقابل ایران بسیار با انگیزه ظاهر می شوند و همین امر سبب شده است که در چند بازی اخیر ایران نتیجه های قابل قبولی را در مقابل این تیم کسب نکند.

 

تیم ملی سوریه

تیم سوریه در رده 11 آسیا قرار دارد و بازیکنان لژیونر آن بیشتر در کشورهای حاشیه خلیج فارس توپ می زنند. این تیم با بحران و جنگ دست و پنجه نرم می کند و از وضعیت مناسبی در زمینه فوتبالی برخوردار نیست.

 

تیم ملی فوتبال لبنان

این تیم نیز در رده 16 آسیا قرار دارد که نشان از ضعف این تیم در قسمت های مختلف دارد. اما با این وجود، بسیار امیدوار است که در این رقابت ها شگفتی بیافریند و حریفان خود را با مشکل رو به رو سازد.

 

تیم ملی فوتبال امارات

تیم ملی امارات با سرمربی هلندی خود یعنی برت فن مارویک در این رقابت ها حاضر می شود و اگر در این مسابقات بتواند نتایج لازم را کسب کند، برای دومین بار راهی جام جهانی می شود. امارات در رده 7 آسیا قرار دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه