امکان ارسال فوری نیز فراهمه و امکان چاپ اسم و شماره نیز فراهمه

10 الی 13

15 الی 18

امکان خرید 24 ساعته از برادران اسپورت هست ولی پشتیبانی فقط در ساعات اداری فروشگاهه و در ساعات غیر اداری فقط پیام بدید .

استقلال در چه سال هایی قهرمان آسیا شد؟

استقلال در چه سال هایی قهرمان آسیا شد؟

فوتبال و هیجان آن در همه جای دنیا وجود دارد و تقریبا تمام افراد در سنین مختلف از بازی و نگاه کردن به فوتبال و کری خوانی بین هواداران تیم های مختلف لذت می برند. در لیگ ایران طرفداران فوتبال بسیار زیادند که تعداد کثیری از آن ها، هوادار تیم استقلال می باشند.

استقلال یکی از قدرت های فوتبال ایران است که تا کنون سابقه کسب دو قهرمانی در آسیا را داراست. اگر از طرفداران این تیم هستید و تعصب خاصی به آن دارید، باید با تاریخچه این باشگاه و سال هایی که استقلال در آن قهرمان آسیا شد، به طور کامل آشنا باشید. بنابراین اگر می خواهید بدانید که استقلال در چه سال هایی قهرمان آسیا شد؟ این مقاله را از دست ندهید!

 

آشنایی با تاریخچه تیم قدرتمند استقلال

استقلال از سال های دور در بین مردم طرفداران زیادی داشته است که همه آن ها تعصب خاصی نسبت به این تیم دارند. تیم استقلال یک تاریخچه دارد که شاید کمتر کسی باور کند که استقلال از یک کلوب دوچرخه سواری نشات گرفته است.

در ابتدا این کلوب تنها در دوچرخه سواری فعالیت داشت، اما رفته رفته فوتبال نیز به آن اضافه شد که همین استقلال بود اما با نام دوچرخه سواران فعالیت خود را در سال 1324 آغاز کرد. این تیم را از همان روزهای تاسیس با لباس آبی می شناختند و در همان روزهای ابتدایی خود را به عنوان یک تیم قوی معرفی کرد.

پس از گذشت زمان 4 سال یعنی در سال 1328، نام تیم به تاج تغییر یافت و در میادین نیز با همین نام حاضر می شدند که در نهایت در سال 1357، باز هم طبق خواسته ها نام باشگاه به استقلال تغییر یافت. این گذشته و پیشینه استقلال، اصالت باشگاه و قدیمی بودن آن را نشان می دهد.

استقلال امروز یک تیم کاملا شناخته شده است که در همه رقابت ها حرفی برای گفتن دارد. در لیگ ایران بسیار خوب درخشیده است که به عنوان تنها تیم ایران که دارای دو نشان قهرمانی در آسیاست، از آن یاد می شود و با کسب قهرمانی های متعدد در جام حذفی پر افتخار ترین تیم در این دوره از رقابت ها می باشد.

 

طرفداران استقلال چقدر هستند؟

 

استقلال در چه سال هایی قهرمان آسیا شد؟

استقلال را همه خوب می شناسند و این به واسطه افتخارات و بازی های خوب این تیم می باشد. باشگاه استقلال در میان همه تیم های ایرانی در آسیا بسیار بهتر درخشیده و به افتخارات بزرگی دست پیدا کرده است.

قهرمانی های استقلال در آسیا یک کارنامه بسیار عالی برای این تیم و هواداران‌اش به حساب می آید زیرا با اینکه سال ها از قهرمانی استقلال می گذرد، اما هنوز هم تیمی از ایران به آن دست پیدا نکرده است.

 

سال 1349

در سال 1349 بود که تیم استقلال در رقابت های قهرمانی آسیا شرکت کرد و اولین حضور خود را در این مسابقات تجربه می کرد. لازم به ذکر است که در این سال هنوز نام باشگاه  تاج تغییر نکرده بود و با همین نام نیز در رقابت ها شرکت می کردند.

مسابقات آسیایی در سومین دوره خود یعنی در سال 1349 در ایران و در ورزشگاه امجدیه برگزار شد. تیم ها در قالب دو گروه که در هر گروه 4 تیم حضور داشت، پا به رقابت ها گذاشتند. در گروه استقلال که با نام تاج در این رقابت ها حاضر شد، تیم های سلانگور، سندرز و هومنتمن حضور داشتند که استقلال به عنوان صدر نشین از این گروه صعود کرد.

در مرحله نیمه نهایی  با تیمی از اندونزی به نام مدان به رقابت پرداخت و پیروز شد. در فینال این دوره استقلال با نتیجه 2 بر 1 در مقابل هایوئل تل آویو به قهرمانی آسیا رسید که جشنی بزرگ توسط هواداران این تیم در ورزشگاه امجدیه برپا شد. این یک افتخار بود که تیمی از ایران در اولین حضورش در آسیا به مقام قهرمانی برسد.

 

سال 1370

دومین قهرمانی استقلال در آسیا نیز به همت بازیکنان این تیم در سال 1370 به دست آمد که در این دوره نام باشگاه تاج به استقلال تغییر یافته بود. استقلال در این دوره از رقابت های آسیایی در مرحله گروهی رقبایی از کره شمالی، تایلند و بنگلادش را پشت سر گذاشت، این دوره از رقابت ها به میزبانی کشور بنگلادش برگزار شد.

استقلال که به نیمه نهایی را پیدا کرد، رقیبی از اندونزی به نام پلیتا جا را با دو گل بدرقه کشورش کرد. حال رقابت به مرحله حساس خود، یعنی فینال رسیده بود که استقلال باید با لیائونینگ چین به رقابت می پرداخت. تیم استقلال ایران در فینال نیز بسیار خوب درخشید و دو گل را به ثمر رساند تا بار دیگر بر سکوی قهرمانی بایستد.

گل های استقلال را در این بازی صمد مرفاوی و حسن زاده به ثمر رسانند که نکته قابل توجه در این رقابت ها حضور مرحوم منصور پورحیدری بود. پورحیدری در اولین قهرمانی استقلال در آسیا به عنوان بازیکن حضور داشت و در دومین قهرمانی استقلال به عنوان سرمربی در این رقابت ها حاضر شد.

پس قهرمانی های استقلال در آسیا به دو سال 1349 و 1370 بر می گردد که دومین قهرمانی پس از 20 سال به دست آمد.

 

آیا در لوگوی استقلال قهرمانی های آسیا مشخص شده است؟

اگر پیراهن استقلال را خریده باشید یا به آرم و لوگوی باشگاه دقت کرده باشید، دو ستاره طلایی رنگ را بر روی آن مشاهده خواهید کرد.  هدف از قرار دادن این دو ستاره طلایی رنگ، یادآوری دو قهرمانی کسب شده در آسیا توسط تیم استقلال می باشد که برای هواداران نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. البته شما می توانید با مراجعه به قسمت “خرید لباس استقلال” از فروشگاه اینترنتی برادران اسپرت، لباس استقلال را با 2 عدد ستاره قهرمانی آن در آسیا، تهیه و خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

Main Menu