لباس های تاریخ استقلال | از گذشته تا به امروز

یکی از جذابیت­ های هواداران تیم ­ها و باشگاه ­ها این است که پیش از آغاز مسابقات لیگ برتر اقدام به رونمایی از پیراهن­ های اول و دوم خود می­ کنند. در این زمان تمام خبرگزاری­ ها و طرفداران تیم ­ها در انتظار نمایش جلوه ای از کری ­خوانی تیم ­ها هستند. در این قسمت از وبلاگ تخصصی و ورزشی برادران اسپرت قصد داریم در خصوص لباس های تاریخ استقلال | از گذشته تا به امروز اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان و هواداران این تیم، قرار دهیم.

 

لباس های تاریخ استقلال | از گذشته تا به امروز

تیم استقلال با قدمت 76 ساله، قریب به نیم ‌قرن است که رنگ آبی را به‌ عنوان رنگ اصلی تیم خود انتخاب کرده است. تیم استقلال در سال 1349 که در جام قهرمانی آسیا به قهرمانی رسید، با لباس ‌هایی به رنگ زمینه آبی، یقه و آستین­ هایی به رنگ سفید به میدان رفت. علامت تاج که نام تیم در آن زمان نیز همین بوده بر روی پیراهن درج شده بود. بعد از قهرمانی تیم، این رنگ به ‌عنوان رنگ اصلی تیم به کار گرفته شد. چرا که رنگی خاطره انگیز و دوست‌ داشتنی برای هواداران و همین­طور کادر باشگاه بود.

این باشگاه به رنگ آبی خود وفادار ماند. در ادوار مختلف مانند سال ­1353 که دور دوم لیگ تخت ‌جمشید به قهرمانی رسید و همین­ طور سال 1362 که قهرمان تیم­ های تهران شد، تغییرات چشمگیری در رنگ و طرح لباس­ های بازیکنان خود ایجاد نکرد.

 

لباس های تاریخ استقلال | از گذشته تا به امروز

 

سال 1360

در سال 1360 برای نخستین ‌بار استقلالی­ ها، از سادگی خود در دوره­های گذشته کاستند. در این سال لاجوردی پوشان طرحی روی لباس خود قرار دادند که تقریبا شبیه لباس تیم ملی پرو در آن زمان بود. زمینه اصلی لباس آبی و از سمت چپ شانه بازیکن تا سمت راست پایین پیراهن به شکل مربع هایی مورب به رنگ سفید طراحی شد. در سمت چپ پیراهن نیز نماد باشگاه استقلال حک شده بود.

 

سال 1361

در سال 1361 تیم استقلال با پیراهن به رنگ آبی آسمانی به مصاف تیم­های حریف رفت. روی آستین­ های این پیراهن نوارهای سفید و آبی به ‌صورت یکی در میان طراحی شده بود.

 

سال 1363

در بازی ­های نیمه ‌کاره تهران در سال 1363، تیم استقلال با پیراهن و شورت آبی 6 بازی خود را برگزار کرد. در سال 66 خط سفید عمودی از یک سمت پیراهن به سمت دیگر آن بر روی زمینه آبی آن طراحی شد. آستین ها و یقه پیراهن سفید بود.

 

سال 1367

برای اولین بار در سال 1367 نیز یقه ‌گرد برای پیراهن ­های بازیکنان طراحی شد. استقلال برخلاف تیم پرسپولیس، در دهه 70 تغییرات زیادی روی پیراهن خود نداد. استقلالی ­ها در آخرین دوره مسابقات باشگاه های تهران در سال 1370 پیراهنی به تن کردند که طرح­ های هندسی روی آن بود.

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد زمینه آبی لباس تاکنون حفظ شده است. در سال 1374 لباس به رنگ سفید و یک نوار عرضی در وسط آن به رنگ آبی طرح ریزی شد. آستین­ ها هم آبی‌رنگ بودند.

 

سال 84-85

در سال­های 85-84 همانند سایر تیم­ها که لباس­ های خود را نسبت به دهه­های قبل تنگ ­تر کردند، تیم استقلال اندازه لباس بازیکنان خود را نیز تغییر داد. تیم های فوتبال تا قبل از این سال­ها، پیراهن­ هایی با سایز بزرگ برای بازیکنان خود تهیه می­کردند. کم­کم این پیراهن­ ها، تنگ ­تر و لاجوردی پوشان پایتخت لباس های متنوع و طرح ­دار را به تن کردند. تغییر شکل یقه و طرح خطوط سفید بر روی لباس از جمله تغییرات پیراهن استقلالی ­ها است.

لباس ­های دهه 80 برای هواداران استقلال خاطرات خوشی را تداعی می ­کند. در این دهه با آغاز مربیگری امیر قلعه‌نویی، بازیکنان جوان و محبوبی مثل پیروز قربانی، امیرحسین صادقی و وحید طالب لو و … که بهترین بازیکنان تاریخ این باشگاه نام گرفتند، پیراهن این تیم نیز محبوبیتی دو چندان در بین هواداران داشت.

 

لباس استقلال

 

سال 88

گل‌زنی فرهاد مجیدی در لیگ قهرمانان آسیا در سال 1388 و خوشحالی خاطره انگیز و خاص این بازیکن محبوب استقلال، برای هواداران این تیم یادآور پیروزی شیرین دارد. در این بازی مجیدی با پیراهن آبی به میدان رفت. حامی مالی باشگاه، بانک تات بوده و در پشت لباس طرح طلایی چاپ شده است.

 

اوایل دهه 90

در اوایل دهه 90 پیراهن و شورت استقلال پر از تبلیغات شده بود. این شلوغی لباس با نام حامی مالی تیم، موجب انتقاد شدید بسیاری از کارشناسان و نارضایتی هواداران این تیم شد. طراحی لباس همانند دوره­های قبل برعهده شرکت آل اشپرت بود. طراحان لباس این تیم شورت سفید را برای بازیکنان طراحی کرده بودند، رنگی که در دوره­های قبل کمتر استفاده شده بود.

 

سال 93

در سال 93 تیم استقلال با شرکت طراحی لباس مجید قراردادی را منعقد کرد که به‌موجب آن این شرکت به مدت دو سال عهده­دار طراحی و عرضه لباس بازیکنان باشگاه شد. لباسی که با طراحی آن تیم آبی پوشان به مرحله نیمه نهایی جام باشگاه های آسیا صعود کرد.

در این فصل لباس اول استقلال، یک لباس دورنگ بود. نیمه چپ آبی پررنگ و نیمه راست آن آبی کم­رنگ بود. بر روی سینه پیراهن هم لوگوی باشگاه استقلال و هم لوگوی شرکت مجید حک شده بود. شکل یقه لباس هم که زیبایی آن را دوچندان کرده بود، حالت پولوشرتی و دکمه‌دار بود.

لباس دوم استقلال در آن سال به رنگ یک­ دست سفید بود که یقه آن همانند لباس اول دکمه ­دار و آبی‌رنگ، سرآستین­ ها هم آبی بود. خاطره انگیز ترین رویداد با این لباس، گل زیبای آندرانیک تیموریان به بوریرام در مرحله یک ‌چهارم نهایی جام آسیا است.

در سال­های اخیر لباس­ های استقلال سادگی گذشته خود را حفظ کرده بود و تغییراتی مانند قراردادن خطوط سفید مورب ایجاد شده بود. از رنگ آبی، روشن ­تر از رنگ­ های سابق استفاده می­ شد.

 

لیگ هجدهم

در لیگ هجدهم، لباس اول این تیم رنگ آبی پر رنگ که رنگ مشکی در آستین های آن طراحی شده بود. در وسط آن تبلیغ بزرگی قرارداده شده بود. در سمت چپ این پیراهن نیز لوگوی باشگاه قرار داشت. لباس دوم تیم نیز همانند لباس اول با زنگ زمینه آبی و سفید برای بازیکنان تهیه شد.

 

لیگ نوزدهم

در دوره نوزدهم لیگ برتر، بازیکنان استقلال لباس آبی به تن کردند که وسط آن تبلیغات بود و بخش پایینی این پیراهن با خطوط سفید و آبی به زمینه سفید ختم می ­شد.

 

لباس استقلال و تیم

لباس های تاریخ استقلال

 

لیگ بیستم

در دوره بیستم از لیگ برتر خلیج فارس، شرکت طراحی لباس تیم استقلال رنگ زمینه یک­ دست آبی را برای پیراهن های بازیکنان این تیم طراحی کرد. سر آستینها و یقه ‌سفید بود. رنگ لباس دوم این تیم قرینه این لباس یعنی به رنگ زمینه یک ­دست سفید و یقه و سرآستین آبی است. در هر دو نمونه لباس نماد باشگاه در سمت چپ پیراهن حک شده است.

بررسی و مطالعه رنگ و اشکال پیراهن های مختلف استقلال نشان می­دهد که این تیم در نیم قرن اخیر بیشتر از رنگ ­­های آبی و سفید در زمینه لباس بازیکنان استفاده کرده است. باشگاه استقلال کمترین تغییرات در الگو و زمینه اصلی خود ایجاد کرده است.

 

تهیه و خرید لباس های قدیمی و جدید استقلال

اگر از هواداران خاص و بالقوه استقلال هستید، می توانید با مراجعه به بخش “خرید لباس استقلال” با انواع لباس های قدیمی و جدید این تیم آشنا شده و مناسب ترین محصولات را برای خود تهیه و خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه