مفهوم لوگوی استقلال چیست؟

مفهوم لوگوی استقلال چیست؟ شنیدن نام استقلال برای بسیاری از طرفداران فوتبال بسیار خوشایند است چرا که سال هاست با عشق و علاقه کار این تیم را دنبال می کنند و آن ها طرفدار یکی از بزرگ ترین و پر افتخار ترین تیم های ایران و آسیا می باشند. استقلال در کنار این افتخارات یک لوگوی پرمعنا نیز دارد که ریشه در پیشینه این تیم دارد.

اگر طرفدار واقعی و دو آتیشه این تیم هستید، حتما باید با مفهوم لوگوی استقلال چیست؟ و تاریخچه آن آشنایی داشته باشید تا در زمان کری خوانی برای رقبا از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله اطلاعات جامعی در این باره ذکر خواهد شد که از شما هوادار واقعی استقلال می خواهیم تا پایان ما را همراهی کنید.

 

آشنایی با تاریخچه ای مختصر از باشگاه استقلال

در ابتدا باید با تاریخچه ای از این تیم آشنا شوید، تا مفهوم برخی از قسمت های لوگو باشگاه استقلال را متوجه شوید. گذشته این باشگاه به یک کلوب دوچرخه سواری برمی گردد که در سال 1324 این کلوب به باشگاه دوچرخه سواری تغییر نام پیدا کرد. در طی مدت 4 سال تغییراتی در مدیریت این باشگاه ایجاد شد و همین سبب شد که نام باشگاه به تاج تغییر پیدا کند.

تیم تاج در رقابت های مختلفی حاضر شد و قهرمانی های زیادی را در آسیا و ایران به دست آورد که در نهایت در سال 1357، نام تیم فوتبال تاج به استقلال که یکی از موارد و هدف های انقلاب بود، تغییر پیدا کرد.

اکنون استقلال طرفداران زیادی در رده های سنی مختلف دارد و یکی از بزرگترین تیم های لیگ است که در قهرمانی های بدست آمده در جام حذفی، بی رقیب می باشد و در آسیا نیز دارای دو قهرمانی با ارزش می باشد. هواداران این تیم خرید لباس استقلال را انجام می دهند تا از این طریق علاقه مندی بی اندازه خود به این تیم را نشان دهند.

 

استقلال در چه سال هایی قهرمان آسیا شد؟

 

معرفی لوگو های مختلف باشگاه استقلال

تاریخچه باشگاه استقلال نشان می دهد که با توجه به تغییرات نام باشگاه، در لوگو نیز تغییراتی وجود داشته که معنا و مفهوم آن با نام باشگاه همخوانی داشته باشد. لوگوی استقلال در طول تاریخ چندین بار تغییرات ریز و درشتی را داشته تا در نهایت به لوگوی امروز باشگاه تبدیل شده است.

همان طور که گفته شد، این باشگاه با وجود کلوب دوچرخه سواران آغاز شده است که همین امر سبب شده تا لوگوی ابتدایی این تیم، یک دوچرخه سوار که در حال رکاب زدن است، باشد. بعدها که نام باشگاه را تاج انتخاب کردند، متناسب با این تغییر نام لوگو نیز تغییر کرد و از 4 حلقه به همراه یک تاج سلطنتی تشکیل شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی لوگو به طور کامل تغییر کرد و دیگر هیچ ردی از لوگوی های قبلی در آن دیده نمی شد. لوگو استقلال که در سال 62 طراحی شد، از یک دایره که درون آن نام استقلال به همراه پنج ضلعی هایی به رنگ آبی و سفید قرار داشت،  تشکیل شد.

این لوگو به گونه ای طراحی شد که در کنار نماد توپ و فوتبال، تداعی یک پرنده با نماد آزادی را داشته باشد که کلمه الله به واسطه بال هایش شکل می گرفت.

تغییرات لوگو ادامه داشت تا اینکه بعد از چندین سال یک لوگو با معنا و مفهوم بهتر را طراحی کردند. در لوگوی جدید استقلال، دایره ای دیده می شد که سه حلقه در آن با رنگ های آبی و سفید قرار داشت. این لوگو در ادامه کامل تر شد که نام باشگاه و تاریخ تاسیس آن به همراه دو ستاره به آن اضافه شد. اگر قصد خرید پیراهن استقلال را دارید، می توانید به فروشگاه اینترنتی برادران اسپرت مراجعه کنید.

 

چرا رنگ لباس استقلال آبی است؟

مفهوم لوگوی استقلال چیست؟

 

معنا و مفهوم بخش های مختلف لوگوی استقلال

لوگویی که امروزه بر لباس های بازیکنان استقلال مشاهده می کنید، از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام معنا و مفهوم خاص خود را دارند، در ادامه این بخش ها با مفاهیم آن ها به طور کامل ذکر شده اند.

 

مفهوم لوگوی استقلال چیست؟

در لوگوی استقلال سه حلقه مشاهده می شود که این حلقه ها به پیشینه باشگاه و دوچرخه سواری اشاره دارند. درون یکی از حلقه ها به نماد فرهنگ و هنر ایرانی اشاره شده است که این امر به واسطه طراحی جقه می باشد.

این جقه شبیه به یک توپ پر قدرت می باشد که علاوه بر نشان دادن اصالت باشگاه، به جنگندگی استقلال برای بدست آوردن پیروزی های مختلف نیز اشاره دارد. البته حلقه های لوگو یادآور حلقه های المپیک که نشان از کسب افتخار دارد، نیز می باشد.

 

ظاهر و خطوط به کار رفته در لوگو استقلال

نمادها و اشکالی که در این لوگو دیده می شوند، هیچ کدام تیز و گوشه دار نمی باشند و این یک معنا را نشان می دهد که همبستگی و دوستی میان تیم برای پیروزی است. وجود جقه که ساختاری شبیه به درخت سرو دارد، استقامت و دوام را یادآور می شود.

 

نوشته ها در لوگوی استقلال

طراح این لوگو بسیار دقیق و ریزبین بوده است زیرا در نوشته های لوگو و معرفی تیم استقلال، از خطوط شکسته و فونت های زاویه دار استفاده نکرده و یک فونت بدون تیزی و با کناره های دوار را به کار برده است. دوار بودن و عدم تیزی در اشکال و نوشته ها، اتحاد و همدلی و همبستگی را می رساند.

 

رنگ ها در لوگو استقلال

لوگوی استقلال با رنگ های سفید و آبی دیده می شود و این رنگ ها همواره با این تیم بزرگ بوده اند. در لوگوی استقلال رنگ های زیر به کار رفته اند که معنا و مفهوم هر کدام ذکر شده است.

  • رنگ آبی: در همه جای دنیا استفاده از رنگ آبی را برای ایجاد آرامش توصیه می کنند. این رنگ در لوگوی استقلال همین مفهوم را دارد و در کنار آرامش، دوستی و اعتماد را به افراد منتقل می کند.
  • رنگ سفید: این رنگ که در لباس های استقلال نیز دیده می شود، نشان دهنده کارایی و جوانی می باشد.
  • رنگ زرد یا طلایی: این رنگ نشان دهنده ارزش و اعتبار می باشد که در لوگوی استقلال، نشان دهنده افتخارات کسب شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه