پیشینه رنگ لباس ورزشی برخی از تیم ها

پیشینه رنگ لباس ورزشی برخی از تیم ها: فوتبال در ایران یکی از ورزش های بسیار پر طرفدار است که کری خوانی های زیادی را هم در پی دارد. بسیاری از شهرها دارای نمایندگانی در فوتبال هستند که همین موضوع هیجان زیادی را در این رشته ورزشی به وجود آورده است. هر کدام از تیم های حاضر در لیگ ایران دارای یک رنگ لباس مشخص و نیر یک لوگوی اختصاصی هستند که انتخاب این طرح ها خود دارای پیشینه هستند.

در اکثر مواقع این رنگ لباس برای هر تیم از گدشته تاکنون ثابت بوده مگر اینکه دو تیم رودررو دارای یک رنگ لباس مشترک باشند که در این صورت تیم مهمان ملزم به استفاده از لباس دوم خود خواهد بود. در ادامه راه با ما همراه باشید تا پیشینه رنگ لباس برخی از تیم ها از جمله تیم استقلال برای شما عزیزان بررسی کنیم.

 

علت انتخاب رنگ زرد برای لباس تیم سپاهان

سپاهان اصفهان از دیگر تیم های لیگ برتری در فوتبال ایران است که طرفداران زیادی نیز دارد. شاید دلایل تاریخی قانع کننده ای برای انتخاب رنگ زرد لباس های این تیم نتوانیم پیدا کنیم اما این مسئله از لحاظ روانشناسی قابل توجیح است.

رنگ زرد یکی از رنگ های زیبا و البته انرژی بخش است که برای لباس سپاهان اصفهان انتخاب شده است. این رنگ شادی آور موجب جلب توجه و نیز تبادل انرژی در میان بازیکنان تیم می شود به گونه ای که روحیه جنگندگی در بازیکنان تیم به وجود می آید.

نماد تیم سپاهان به شکل یک شیر طراحی شده که این طراحی نشان از قدرت و همچنین اقتدار بازیکنان تیم است. تصور کنید که ترکیب یک شیر قدرتمند در کنار رنگ زرد انرژی بخش چه جذابیتی را به وجود می آورد.

 

لباس مشکی سپاهان 99-1400
لباس مشکی سپاهان 99-1400

 

استقلال و رنگ آبی لباس بازیکنان

استقلال یکی از تیم های پرطرفدار ایران و آسیا است که دارای قهرمانی ها زیادی نیز می باشد. رنگ آبی لباس بازیکنان استقلال از گذشته تاکنون نشان از ثبات هویت و تاریخ این باشگاه دارد به طوری که با شنیدن نام استقلال اولین چیزی که از آن تصور می شود رنگ آبی است.

در گذشته لباس استقلال به رنگ آبی بسیار روشن متمایل به سفیدی طراحی شده بود که در ادامه  این رنگ به سمت آبی تیره تر سوق پیدا کرده است. جالب است بدانید که هر چند در طی سالیان طرح های مختلفی برای لباس تیم انتخاب شده اما رنگ پایه و اصلی لباس تیم هیچگاه تغییر نکرده و به همان رنگ آبی همیشگی ثبات داشته است.

 

علت انتخاب رنگ آبی برای لباس های استقلال

رنگ آبی برای لباس بازیکنان تیم استقلال از گذشته تا کنون ثابت بوده هر چند که در ابتدا این رنگ به سمت آبی فیروزه ای مایل بود اما پس از گذشت زمان این رنگ به سمت آبی تیره تری رفت.

علت انتخاب رنگ آبی از لحاظ روانشناسی این است که رنگ آبی آرامش بخش بوده و استفاده از آن در زمین فوتبال برای بازیکنان موجب نشاط و دعوت به آرامش می شود. نگاه کردن به رنگ آبی برای بازیکنان، کادر فنی و حتی تماشاگران نیز موجب تخلیه انرژی و در ادامه آن دعوت به آرامش خواهد شد.

 

لباس اول استقلال آسیایی 1399 (آبی)
لباس اول استقلال آسیایی 1399 (آبی)

 

 آشنایی با پیشینه رنگ قرمز لباس تیم پرسپولیس

پرسپولیس از دیگر تیم های ایرانی مطرح است که با رنگ لباس قرمز آتشین معروف است. در ابتدا پرسپولیس با نام تیم شاهین در رقابت ها بازی می کرد که لباس های سفید بر تن می کردند اما در ادامه با نشستن راجرز بر سکوی سرمربی گری پرسپولیس به طور کامل جریان عوض شد.این سرمربی عاشق تیم آرسنال بود و به همین خاطر پیشنهاد کرد که تیم پرسپولیس نیز قرمز پوش شود و این علاقه او، پرسپولیس را برای همیشه سرخ پوش کرد. لباس پرسپولیس نیز در کیفیت های متنوع در فروشگاه اینترنتی برادران اسپرت موجود بوده و شما عزیزان می توانید آن را تهیه و خریداری کنید.

 

پیراهن پرسپولیس طرح آسیایی 99-00
پیراهن پرسپولیس طرح آسیایی 99-00

 

 پیشینه رنگ لباس بازیکنان تیم پیکان

رنگ لباس این تیم تهرانی متمایل به سفید و آبی روشنی است که از لحاظ روانشناسی ترکیبی امن و صلح طلب را به وجود آورده است. ترکیب رنگ لباس،  بازیکنان و همچنین کادر فنی را به صلح دعوت می کند به گونه ای که یک مسابقه فوتبال را به دور از هر تنشی فرا می خواند.

 

بررسی پیشینه رنگ لباس تیم ذوب آهن

رنگ لباس تیم ذوب آهن ترکیبی از رنگ سبز و سفید است که بیشتر پایه این ترکیب را رنگ سبز شامل می شود. علت انتخاب این رنگ سبز، تلقین حس نشاط و شادابی در بازیکنان زمین است. آرامشی که در رنگ سبز پیداست، در هیچ رنگی پیدا نمی شود و به همین خاطر است که از این رنگ در ترکیب لباس ذوب آهنی های اصفهانی استفاده شده.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه